Adamed MaxOn – środek na potencję – skuteczność, dawkowanie, cena

Adamed MaxOn – środek na potencję – skuteczność, dawkowanie, cena

Adamed MaxOn – środek na potencję – skuteczność, dawkowanie, cena
Oceń artykuł

Lek MaxOn jest polecany wszystkim mężczyznom borykającym się z zaburzeniami wzwodu, czyli niemożnością uzyskania lub utrzymania erekcji prącia, która byłaby wystarczająca do odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego. Jak działa MaxOn?

Lek na potencję MaxOn zawiera 25 mg syldenafilu w postaci syldenafilu cytrynianu. Składnikami pomocniczymi są tutaj: kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, krzemionka koloidalna bezwodna, laktoza jednowodna oraz hypromeloza 6cP. Każda tabletka MaxOn 25mg zawiera 1,63 mg laktozy jednowodnej.

Dakowanie MaxOn

Zalecane dawkowanie MaxOn to 25 mg przyjmowane, w zależności od indywidualnych potrzeb, na około godzinę przed planowanym zbliżeniem. Jeżeli preparat Adamed MaxOn jest przyjmowany w trakcie posiłku, należy zdawać sobie sprawę z faktu, że początek jego działania leczniczego może być nieco opóźniony w porównaniu do przyjęcia go na czczo.

MaxOn bez recepty to 1,2 albo 4 tabletki powlekane w blistrze, w tekturowym pudełku. Cena Adamed MaxOn to zaledwie około 15 złotych, co sprawia, że każdy mężczyzna borykający się z problemami z erekcją może sobie pozwolić na jego zakup. Gdy o zastosowaniu leku na potencję MaxOn decyduje lekarz, może on zalecić dawkę 50 mg. W zależności od skuteczności oraz tolerancji, specjalista może ją zwiększyć do 100 mg lub zredukować do 25 mg.

Szczególnymi grupami osób przyjmujących MaxOn bez recepty są:

  • Osoby w podeszłym wieku – dostosowanie dawkowania preparatów u pacjentów powyżej 65 roku życia nie jest wymagane.
  • Osoby z zaburzeniami czynności nerek – w tym przypadku, dawkowanie MaxOn Active jest identyczne jak w przypadku zdrowych pacjentów. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku osób z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek – rozważyć należy tutaj zastosowanie dawki 25 mg.
  • Osoby z zaburzeniami czynności wątroby, na przykład marskością – ze względu na zmniejszony klirens syldenafilu, należy rozważyć stosowanie MaxOn w dziennej dawce 25 mg.
  • Osoby przyjmujące inne produkty lecznicze – jeżeli są to inhibitory izoenzymu CYP3A4, należy rozważyć podanie dawki 25 mg. Wyjątek stanowi tutaj rytonawir, które nie powinno się stosować równocześnie z syldenafilem. W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia niedociśnienia ortostatycznego u pacjentów zażywających leki alfa adrenolityczne, ich stan powinien zostać ustabilizowany przed rozpoczęciem kuracji z zastosowaniem Adamed MaxOn.

Wspominany produkt nie jest wskazany dla osób poniżej 18 roku życia.

Przeciwwskazania przy przyjmowaniu Maxon

Przeciwwskazania do przyjmowania Maxon Active to:

  • Nadwrażliwość na substancję czynną albo jakąkolwiek substancję pomocniczą. Ze względu na wpływ syldenafilu na przemiany metaboliczne, w których uczestniczy tlenek azotu oraz cykliczny guanozynomonofosforan, preparat nasilać może hipotensyjne działanie azotanów.
  • Równoczesne przyjmowanie syldenafilu oraz leków uwalniających tlenek azotu albo azotanów w jakiekolwiek postaci.
  • Jednoczesne stosowanie inhibitorów PDE5 (w tym syldenafilu) oraz leków pobudzających cyklazę guanlową, prowadzić może do objawowego niedociśnienia tętniczego.
  • Pacjenci, u których aktywność seksualna nie jest wskazana – chodzi tutaj między innymi o ciężkie choroby układu sercowo – naczyniowego, jak ciężka niewydolność serca.

 

Źródła:

 

  • https://maxonactive.pl/
  • https://aptekazawiszy.pl/maxon-active-2-tabletki-powlekane.html

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *