Kontuzje penisa - przyczyny kontuzji - skutecznaerekcja.pl

Ból penisa po stosunku

Ból penisa po stosunku

Ból penisa po stosunku
5 (100%) 1 vote

Najczęstsze kontuzje wywoływane ostrym seksem

Kwestia sprawnie działającego i zdrowego penisa jest dla wielu, jeśli nie dla wszystkich, mężczyzn sprawą wielkiej wagi. Jakość ich życia i samoocena mogą się znacznie pogorszyć w wyniku przesadnego zainteresowania kondycją, długością i ogólnym wyglądem członka. Lekarze pomagający im w nagłej sytuacji zazwyczaj są świadomi, że czasem obiektywnie niewielki problem może wywołać u pacjenta znacznie poważniejsze skutki: obawę, olbrzymi lęk, zahamowania…

 

Kiedy boli penis?

Jeżeli mężczyzna prowadzi aktywne, pełne energii życie seksualne, ból penisa, który wystąpił po stosunku, ma swoje uzasadnienie w intensywności tego stosunku – w zasadzie nie ma większych powodów do obaw. Intensywne akty seksualne, tak jak każda gwałtowna aktywność czy sport, mogą wywoływać kontuzje lub przetrenowanie. Na szczęście, lista najczęściej występujących urazów, w ogromnej większości nie wiąże się z żadnymi trwałymi uszkodzeniami czy poważniejszymi komplikacjami w późniejszym życiu seksualnym. Należy jedynie dać trochę odpocząć przeciążonemu organowi.

Naderwanie lub zerwanie wędzidełka

To jedna z najczęstszych przyczyn bólu w trakcie lub tuż po stosunku płciowym. Wędzidełko jest bardzo delikatnym, cienkim fragmentem skóry, łączącym napletek z penisem. Jest ono na tyle wrażliwe, że gwałtowny ruch w trakcie intensywnego stosunku może je po prostu naderwać.

Uszkodzenie takie powoduje zazwyczaj piekący ból i – choć nie jest groźne – wymaga kilku dni abstynencji seksualnej, potrzebnej do zagojenia się ranki. Niekiedy, zwłaszcza w przypadku młodych mężczyzn, u których ukrwienie penisa jest duże, a zachowania seksualne gwałtowne, może pojawić się także niewielkie krwawienie, które jednak dość szybko ustaje.

 

Bolesne otarcia penisa

Każde intensywne zbliżenie i stan silnego podniecenia zakłóca do pewnego stopnia odczuwanie bólu, dlatego z bolesnych otarć prącia mężczyźni zazwyczaj zdają sobie sprawę dopiero po stosunku. Najczęściej są one spowodowane intensywnością ruchu i / lub dużym obwodem członka w stosunku do wielkości pochwy partnerki. Podczas intensywnego seksu problem ten można zmniejszyć lub w ogóle zlikwidować, stosując na przykład lubrykanty lub kremy nawilżające.

 

Złamanie penisa – prawda czy mit?

Rozpatrując złamanie penisa sensu stricto, należy stwierdzić, że to oczywiście niemożliwe i nieprawda, ponieważ budowa anatomiczna członka fizycznie wyklucza jego złamanie (nie posiada on żadnej kości). Jednak ciała jamiste znajdujące się wewnątrz, w trakcie wzwodu wypełniają się krwią, usztywniając prącie i umożliwiając odbycie stosunku. W przypadku silnego podniecenia połączonego z częstym i gwałtownym seksem, może dojść do przerwania błony, która otacza ciała jamiste. Sytuacja ta jest jednak raczej nieszczęśliwym wypadkiem i nie zdarza się często. O tym, jak bardzo nieprzyjemny jest ten uraz, świadczy właśnie określenie „złamanie”, które oznacza w tym przypadku nie tyle fakt medyczny, co natężenie bólu towarzyszącego tego rodzaju kontuzji. W miejscu uszkodzenia tkanki natychmiast pojawia się krwiak wymagający interwencji lekarskiej. Zazwyczaj podczas zabiegu tkanki zostają zszyte, a po kilku tygodniach członek wraca do dawnej sprawności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *