Co to jest jelqing, jakie daje efekty, jak wyglądają ćwiczenia na penisa

Co to jest jelqing, jakie daje efekty, jak wyglądają ćwiczenia na penisa

Co to jest jelqing, jakie daje efekty, jak wyglądają ćwiczenia na penisa
5 (100%) 1 vote

Jelqing – pochodzi od bardzo starej techniki Jelq (dojenie penisa), przy pomocy której mężczyźni w krajach arabskich, przekazując swoim dorastającym synom umiejętność masażu penisa – wprowadzają ich w świat życia erotycznego. Technika Jelq stosowana była, jest i będzie nie tylko w krajach Bliskiego Wschodu, ponieważ współcześnie, mężczyźni na całym świecie cenią ją sobie, jako ćwiczenie na powiększenie długości i obwodu członka.

Jelqogólne zasady treningu penisa

 • Wszystkie ćwiczenia wykonuje się w stanie niepełnego wzwodu. Klasyczne zasady mówią o 45- do 75-procentowej erekcji. Bardziej zaawansowanym mężczyznom stosującym jelqing zdarza się 95-procentowa erekcja, ale nigdy nie jest to całkowity wzwód.
 • Ćwiczenia przerywa się natychmiast – w momencie, w którym penis osiąga pełny wzwód lub jeżeli mężczyzna czuje zbliżającą się ejakulację. Należy chwilę odczekać aż napięcie opadnie i dopiero potem kontynuować ćwiczenia.
 • Ćwiczenia wykonuje się co najmniej 5 dni w tygodniu, przez mniej więcej 30 minut każdego dnia.
 • Zbyt mocny ucisk może spowodować powstawanie drobnych wybroczyn i siniaków. W takim przypadku należy odczekać kilka dni do zagojenia uszkodzeń i wznowić ćwiczenia.

 

Jelqing – ćwiczenie penisa w wersji klasycznej

Trening zaczyna się od nałożenia substancji zwiększającej poślizg (oliwka, krem, lubrykant), co chroni członek przed otarciami i ułatwia ćwiczenia.

 • Kciuk i palec wskazujący łączy się, tworząc okrąg, pozostałe palce pozostawia się wyprostowane (ułożenie jest identyczne z tym, kiedy pokazuje się na przykład dłonią z daleka słowo „OK”).
 • Kiedy penis jest już w stanie lekkiego wzwodu, obejmuje się go kciukiem i palcem wskazującym u samej nasady, przy podbrzuszu.
 • Następnie zwiększa się lekko zacisk i przesuwa pierścień z palców w kierunku końca członka, nie dochodząc jednak do żołędzi. W tym miejscu należy dłoń zatrzymać.
 • Drugą dłonią chwyta się ponownie penis u nasady i w tym momencie zwalnia pierwszy ucisk.
 • Ten naprzemienny ruch przypomina dojenie, stąd termin „dojenie penisa”.
 • Ćwiczenie wykonuje się w miarowym tempie, niezbyt szybko, każdy ruch powinien trwać około 3 sekundy, a cały trening jakieś 30 minut.

 

Rozciąganie penisa – metoda na sucho

Ten sposób jest bardziej przystosowany dla nieobrzezanych mężczyzn, których w naszym kręgu kulturowym jest znacznie więcej.

 • W pierwszej kolejności naciąga się maksymalnie skórę na prąciu i chwyta członek u nasady, podobnie jak w metodzie klasycznej.
 • Zaciskając chwyt, przesuwa się dłoń wzdłuż członka, zatrzymując ją – tak jak poprzednio – przy żołędzi.
 • Następnie lekko poluźnia się uścisk i powraca dłonią do nasady penisa. Taki ruch rozciągający członek powtarza się 100 – 200 razy.

 

Ćwiczenia rozciągające mosznę i jądra

W sytuacji, kiedy moszna wraz ze znajdującymi się wewnątrz jądrami jest niewielkich rozmiarów, a pełna erekcja często sprawia, że stają się one jeszcze mniej widoczne, można przy – pomocy regularnych ćwiczeń – nieco uwidocznić tę część ciała.

 • W pierwszej kolejności należy dobrze natłuścić mosznę i dłonie.
 • Następnie chwyta się dłonią worek tuż u nasady i stara się go rozciągnąć na tyle mocno, aby jądra znajdujące się wewnątrz znalazły się po drugiej stronie zaciśniętej pięści.
 • Potem ciągnie mosznę w dół – aż do granicy bólu. Trzeba to powtórzyć kilka razy.
 • Na zakończenie ćwiczenia ugniata się palcami mosznę w okolicy jąder, wzmacniając mięśnie. Wszystkie ruchy wykonuje się tylko do momentu uczucia dyskomfortu.

 

O ile zwiększa się rozmiar penisa?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od samej techniki ćwiczeń. Niektórzy mężczyźni twierdzą, że rozmiar penisa zmienia się nieznacznie, a inni cieszą się znakomitym rezultatem. Jedno jest pewne: jelqing jest dla cierpliwych. Dopiero po kilku tygodniach takich regularnych ćwiczeń można liczyć na pierwsze efekty. Analogicznie: po zaprzestaniu ćwiczeń penis po pewnym czasie powraca do swoich dawnych wymiarów.

 

1 komentarz

 1. Witam Państwa.Mam 78 lat i myśli krążą w okół seksu,są natrętne.Stosuję samogwałt oglądając pornografię.Kupuję tabletki zawierające sindenafil,bez recepty i wówczas odbywam stosunek seksualny z kobietą.Pytanie moje to:25mg tabletka nie działa,50mg.też nie,zażywam 4 tabletki i wówczas jest niewielki wzwód.Nigdy nie byłem u seksuologa,czy warto jeszcze starać się o dobry seks.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *