Męskie feromony

Feromony męskie – działanie oraz skuteczność

Feromony męskie – działanie oraz skuteczność

Feromony męskie – działanie oraz skuteczność
5 (100%) 1 vote

Co sprawia, że dwie osoby stają się dla siebie atrakcyjne? Przede wszystkim feromony, które w różnym stężeniu wydziela każdy organizm. Niekiedy jest ich jednak na tyle mało, że jednostki ludzkie chcą w sposób sztuczny zwiększyć swoją atrakcyjność. W tym celu powstały zewnętrzne feromony kobiece i męskie. Jak działają feromony i czy rzeczywiście ich nabywanie jest wskazane?

Czym są feromony?

Naturalne feromony to substancje produkowane przez gruczoły ekranowe, które znajdują się na całej skórze. Najsilniej wydzielane są one jednak w okolicach narządów płciowych, a także pach, pachwiny czy ust. Odbierane są przez narząd nosowo-lemieszowy i w przeciwieństwie do perfum działają na podświadomość. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z tego, że naturalne męskie i damskie feromony są bezwonne.

Perfumy z feromonami

Korzystając z naturalnych feromonów, nie każdy jest jednak z nich zadowolony. W związku z tym często stosuje się perfumy z feromonami, które są specjalnie wytworzonymi substancjami, mającymi podnieść atrakcyjność seksualną, choć nie tylko. Trzeba bowiem pamiętać, że z feromonów korzysta się również w celach zawodowych, aby wywrzeć wpływ na inne osoby, przekonując ich do swoich racji.

Naturalne męskie feromony

Dzięki szeroko zaawansowanym badaniom udało się stworzyć zewnętrznie naturalne feromony męskie, a więc androstenol, androstenon, androsteron i androstadienon, które dodaje się dziś do perfum lub oferuje samodzielnie.

* androstenol – substancja wykryta w męskim pocie i moczu, która sprawia, że mężczyźni są odbierani jako bardziej atrakcyjni i pociągający
* androstenon – feromony dla mężczyzn, dzięki którym są oni utożsamiani z osobą budzącą respekt
* androsteron – feromon wzbudzający respekt i ukazujący mężczyznę w oczach kobiet jako osobę opiekuńczą i zapewniającą bezpieczeństwo
* androstadienon – feromon, przy którym kobiety są spokojniejsze i bardziej towarzyskie

Zapach feromonów męskich

Przeglądając najlepsze feromony męskie, opinie o nich są niemal tylko i wyłącznie pozytywne. Zadowolonych z ich skuteczności jest nawet 9 na 10 mężczyzn. Pytanie zadać sobie należy jeszcze o zapach feromonów. Jak wspominaliśmy, feromony są bezwonne, ale dla niektórych przypominają zapachem pot czy kozłek lekarski, innym wanilię, a kolejnym piżmo. Jak pachnie piżmo? Jest to zapach słodki i pastelowy, kojarzący się z czystością, co może mieć też wpływ na postrzeganie takiego mężczyzny przez kobietę jako czystego i schludnego.

Trudno natomiast powiedzieć jaki zapach podnieca kobiety najbardziej? Wydaje się, że największe pożądanie czują one, kiedy na ciele mężczyzny wyczuwają zapach imbiru, cytrusów, mięty czy wspomnianego już piżma. W pierwszej kolejności szukać więc trzeba feromonów zabarwionych perfumami o zapachu kojarzącym się z orzeźwieniem, energią czy zapałem. Przynajmniej wtedy, kiedy zależy mężczyźnie na podniesieniu swojej atrakcyjności seksualnej. Sam wybór perfum jest oczywiście ogromny. Ważne też, aby mężczyzna z zapachem nabytych perfum czuł się pewnie, choć pewności nabiera on często tylko dlatego, że ma świadomość znajdujących się w nich feromonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *