Owoc podnoszący popęd seksualny

Granat – owoc podnoszący popęd seksualny

Granat – owoc podnoszący popęd seksualny

Granat – owoc podnoszący popęd seksualny
3 (60%) 2 votes

Granaty to owoce znane od wieków – Hipokrates leczył z ich pomocą dolegliwości żołądkowe, a w starożytnej Grecji, Indiach i Armenii zwalczano nimi choroby pasożytnicze. Działanie owoców granatu jest niezwykle szerokie. Przypisuje się im rozmaite właściwości prozdrowotne – przeciwzapalne, odkażające, bakteriostatyczne, zapobiegające chorobom serca i nowotworom oraz antyoksydacyjne (chroniące skórę przed skutkami upływu czasu oraz zmianami trądzikowymi). Granat używany jest również jako naturalny afrodyzjak na potencję.

Jak działa ten afrodyzjak dla mężczyzn?

Jak pokazały wyniki badań przeprowadzonych na edynburskim Uniwersytecie Królowej Małgorzaty, u pacjentów pijących każdego dnia szklankę soku z granatów, poziom testosteronu wzrósł od 16 do 30 procent. Jest on głównym hormonem płciowym, który odpowiada za rozwój męskich cech fizycznych, pobudzanie spermatogenezy i kształtowanie sfery emocjonalnej. W przypadku jego wzrostu obserwuje się obniżenie ciśnienia, podniesienie nastroju oraz pobudzenie libido.

Jak jeść owoc granatu?

Owoce granatu pokrywa twarda łupina o barwie purpurowej albo żółtej. W jej wnętrzu znajduje się miąższ połączony z czerwonymi ziarnami o charakterystycznym, soczystym, słodkim smaku. Kupując granat, należy zwrócić uwagę na to, by skórka owocu była lśniąca oraz gładka. Gdy jest ona pokryta plamami, może być on znacznie mniej soczysty.
Chcąc wyjąć z łupiny nasiona granatu, niezbędne jest odcięcie jego wierzchniej części, pokrojenie owocu na ćwiartki i umieszczenie ich w misce z wodą. Następnie odczekujemy około 10 minut i dzielimy na kawałki aż nasiona nie zaczną opadać na dno, a łupina wypływać na powierzchnię. Na koniec, łupiny wyrzucamy, a nasiona odcedzamy na sitku i pozostawiamy do osuszenia. Możemy je również odcisnąć na papierowym ręczniku.

Co można zrobić z owoców granatu? Możemy je jeść solo, jak i dodać do sałatki, owsianki czy koktajlu. Świetnie smakować będą także zmiksowane z naszym ulubionym sokiem. Często wykorzystuje się je również do produkcji dżemów oraz galaretek.

Ile kosztuje owoc granatu? Cena za kilogram to zwykle około 15 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *