Jazda na rowerze a problemy z erekcją - skutecznaerekcja.pl

Jazda na rowerze a problemy z erekcją – wpływ jazdy na rowerze na erekcję

Jazda na rowerze a problemy z erekcją – wpływ jazdy na rowerze na erekcję
5 (100%) 1 vote

Jazda na rowerze to jeden z najchętniej wybieranych sposobów poruszania się na całym świecie. W niektórych krajach rower stanowi wręcz główny środek transportu. Oprócz taniej i ekologicznej metody przemieszczania się, jazda na rowerze jest również popularną aktywnością rekreacyjną i znakomitym ćwiczeniem cardio, które pozwala utrzymać prawidłowe BMI, a w konsekwencji chronić organizm przed zawałami, udarem czy cukrzycą typu drugiego.

Jak każdy rodzaj sportu jednak, wiąże się to także niekiedy z pewnym ryzykiem. W tym przypadku istnieje możliwość kontuzji podczas ewentualnego upadku, oraz – co jest od dawna podnoszonym wśród specjalistów tematem – ryzyko zaburzeń erekcji, spowodowanych nadmiernym i długotrwałym uciskiem okolic intymnych, przez siodełko rowerowe w czasie jazdy.

 

Zaburzenia erekcji, a jazda na rowerze

W odpowiedzi na głośną dyskusję dotyczącą możliwych negatywnych skutków jazdy na rowerze przeprowadzono badania, które jednak nie rozstrzygnęły jednoznacznie, czy rowerzyści są rzeczywiście bardziej narażeni na zaburzenia erekcji czy nie. Mężczyźni biorący udział w badaniu najczęściej wskazywali dwa problemy związane z długotrwała jazdą na rowerzedrętwienie prącia oraz zaburzenia erekcji. Siodełko rowerowe przenosi mniej więcej 40% masy ciała rowerzysty, która powinna opierać się w czasie jazdy w całości na pośladkach. Co prawda, ma ono trzy punkty oparcia, ale w założeniach przednia jego część, znajdująca się pomiędzy udami, służy jedynie stabilizacji pozycji podczas jazdy i wrażliwe okolice krocza nie powinny być obciążone.

 

Nie rezygnuj ani z jazdy na rowerze… ani tym bardziej z erekcji!

Mężczyźni związani zawodowo z jazdą na rowerze (na przykład sportowcy czy kurierzy) znacznie rzadziej niż inni rowerzyści cierpią z powodu drętwienia prącia lub zaburzeń erekcji w związku z długotrwałym korzystaniem z roweru, ponieważ w ich przypadku większość siły przenoszona jest na nogi i pedały, a nie na siodełko.

Co w takim razie może zrobić amator jazdy wykorzystujący rower tylko rekreacyjnie? Przede wszystkim, kupując sprzęt, musi on bardzo starannie dobrać sobie siodełko – te o szerszym, bardziej zbliżonym do okrągłego, kształcie znacznie mniej obciążają krocze niż wąskie, trójkątne, „męskie” siodełka.

Pierwszym objawem prowadzącym do ewentualnych kłopotów z erekcją w wyniku jazdy na rowerze jest uczucie drętwienia prącia. Nie każde drętwienie oznacza jednak od razu poważniejszy problem, ale każde jest z pewnością sygnałem, którego nie wolno bagatelizować. Jeżeli dyskomfort się pojawia, wystarczy na początek w czasie jazdy częściej zmieniać pozycję, stawać od czasu do czasu na pedałach, w miarę możliwości robić przerwy w jeździe, czyli – dbać o sprawne krążenie krwi. Jeżeli częściej dochodzi do nadmiernego obciążenia krocza i mężczyzna odczuwa drętwienie oraz późniejsze zaburzenia erekcji – stan ten, pomimo niepokoju, jaki budzi, jest zazwyczaj przejściowy, wymaga on jednak przerwania aktywności na pewien czas, aż sytuacja wróci do normy.

Dodaj komentarz