Kawa przed seksem - skuteczne wzmocnienie erekcji - skutecznaerekcja.pl

Kawa przed seksem – czy to zwiększa potencję?

Kawa przed seksem – czy to zwiększa potencję?

Kawa przed seksem – czy to zwiększa potencję?
5 (100%) 1 vote

„Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną… tylko dawka czyni truciznę.”

Paracelsus już w XV wieku wiedział to, o czym wielu z nas współcześnie przekonuje się samodzielnie – na własnej skórze. Jednym z problemów, które naukowcy próbują definitywnie rozstrzygnąć od lat, jest kwestia szkodliwości spożywania kawy, a właściwie kofeiny w niej zawartej, bo o nią tak naprawdę tu chodzi. Według aktualnej wiedzy medycznej, umiarkowana ilość kawy spożywana w ciągu dnia przez zdrowego, dorosłego człowieka ma korzystny wpływ na organizm, w tym również… na potencję u mężczyzn.

Kawa – dobrodziejstwo czy jednak gwóźdź do trumny?

Aby się o tym przekonać, należy przyjrzeć się skutkom, jakie wywiera na nasz organizm działanie kofeiny, zawartej zresztą nie tylko w kawie, ale również na przykład w herbacie (nawet w herbacie zielonej), niektórych napojach gazowanych, napojach izotonicznych, a nawet w kosmetykach czy „niewinnie wyglądających” lekach (choćby tych przeciwbólowych), które przyjmujemy często nie mając nawet świadomości, że mają one w swoim składzie niemałą dawkę kofeiny.

 

Jej działanie pobudza organizm, poprawiając krążenie krwi, a tym samym znacznie zmniejsza senność i wzmacnia jednocześnie naszą koncentrację. To pozytywne efekty, które powodują, że po kawę sięgają często między innymi kierowcy czy osoby pracujące wieczorami lub w nocy. Ponadto, kawa nas relaksuje, obniża napięcie mięśni gładkich i poprawia samopoczucie, stąd też, zadomowiła się na całym świecie, jako symbol i obowiązkowy „składnik” miłego spotkania towarzyskiego, randki czy też chwili odpoczynku podczas przerwy w pracy.

 

Ale czy kawa i seks idą w parze?

Z racji jej działania, zaczęto łączyć – zupełnie słusznie zresztą – kawę z jej potencjalnym wpływem na męską erekcję. Kofeina rozluźnia mięśnie gładkie ciał jamistych znajdujących się w penisie, umożliwiając tym samym erekcję. Jest to warunek niezbędny, aby naczynia mogły wypełnić się krwią, zapewniając tym samym pełen wzwód członka. Okazało się jednak, że kawa ma ten dobroczynny wpływ jedynie pod warunkiem umiejętnego dobrania jej dawki przed seksem. Pozytywny efekt duetu: kawa – potencja, osiągniemy, stosując tę pierwszą w umiarkowanej (to znaczy jedna – dwie kawy dziennie) ilości. W przypadku nadmiernego spożycia kofeiny, efekt jest wręcz odwrotny do zamierzonego: pojawiają się bowiem wtedy u nas problemy z koncentracją, odczuwalna jest nadmierna nerwowość, ból głowy, rozdrażnienie, czyli samopoczucie wyjątkowo dalekie od tego pożądanego w sytuacjach intymnych.

 

Kawa a kofeina – kilka faktów

  • Kawa nie jest produktem o największym stężeniu kofeiny. Więcej kofeiny znajdziemy choćby w herbacie czy orzeszkach kola, natomiast produktem o największym jej stężeniu jest guarana.
  • Zawartość kofeiny w ziarnach kawy jest niższa niż w liściach herbaty, jednak po zaparzeniu, kawa ma jej dwa razy więcej niż herbata.
  • Popularna kawa rozpuszczalna zawiera, co najmniej o połowę mniej kofeiny niż tradycyjnie zaparzony napój.
  • Trudno w to uwierzyć ale kawa jest drugim, po ropie naftowej, towarem handlowym świata.
  • Najdroższa odmiana kawy to kawa, której ziarna zostały zjedzone, a następnie wydalone przez łaskuna – jest to drobny ssak, którego enzymy trawienne podobno wpływają na ziarna kawy i usuwają z niej goryczkę.

 

Rodzaj napoju: Ilość kofeiny:
Szklanka kawy zalanej wrzątkiem 80-120 mg
Filiżanka kawy rozpuszczalnej 70-95 mg
Kawa filtrowana z ekspresu: średnia filiżanka 200 ml 70 mg
Espresso: mała filiżanka 35 ml 50-57 mg
Cappuccino z automatu: kubek 250 ml 50 mg
Kawa tzw. bezkofeinowa: 200 ml 3 mg
Niepełna szklanka czarnej, importowanej herbaty 65 mg
Puszka Mountain Dew 55 mg
Filiżanka kawy mrożonej 50-70 mg
Szklanka typowej herbaty w torebkach 46 mg
Puszka Coca Coli 45 mg
Szklanka zielonej herbaty 31 mg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *