Kontuzje - przyczyny, leczenie - skutecznaerekcja.pl

Kontuzja penisa – przyczyny i leczenie urazów

Kontuzja penisa – przyczyny i leczenie urazów

Kontuzja penisa – przyczyny i leczenie urazów
5 (100%) 1 vote

Przeciwwskazania do uprawiania seksu w razie kontuzji

Kontuzje doznawane w obrębie narządów płciowych mężczyzny są z pewnością jednymi z tych najbardziej bolesnych, a także potencjalnie bardzo groźnych w skutkach. Przeszywający ból spowodowany jest wrażliwością delikatnej tkanki i bardzo silnym unerwieniem okolic penisa i jąder, natomiast groźne niekiedy skutki fatalnych kontuzji są głównie efektem zaniedbań i niechęci mężczyzn do szukania natychmiastowej pomocy lekarskiej wtedy, gdy jest ona naprawdę niezbędna, a tak właśnie jest w przypadku silniejszych urazów, jak stłuczenia, „złamania” czy zwichnięcia penisa.

 

Stłuczenie penisa i jąder

Uraz ten zazwyczaj jest następstwem uderzenia, przy czym najczęściej – z racji bliskości anatomicznej – dochodzi wtedy zwykle do jednoczesnego stłuczenia penisa i jąder. Kontuzja ta jest niezwykle bolesna, dosłownie paraliżująca mężczyznę z bólu w pierwszych chwilach po urazie. Jeżeli ból stopniowo ustaje, powiedzmy w ciągu godziny, można mówić o lekkiej postaci kontuzji, natomiast jeżeli utrzymuje się on dłużej i dodatkowo pojawiają się też inne objawy, na przykład w postaci opuchlizny, drętwienia czy rosnącego bólu – bez fachowej pomocy lekarskiej z pewnością się nie obędzie.

Stłuczenie penisa nie pozostawia zazwyczaj żadnych trwałych skutków w postaci zaburzeń erekcji, niemniej jednak do czasu ustania dolegliwości bólowych lekarze zazwyczaj zalecają powstrzymanie się od uprawiania seksu choćby przez kilka dni.

 

Zwichnięcie i „złamanie” prącia

Obydwa urazy są znacznie poważniejsze niż stłuczenie i wymagają szybkiej interwencji lekarskiej. Zwichniecie członka polega na jego przesunięciu się w stronę moszny (skóra na penisie ulega kontuzji tuż za żołędzią i zaczyna luźno zwisać) w wyniku silnego urazu mechanicznego: kopnięcia, upadku, uderzenia (na przykład piłką), a także w efekcie gwałtownego stosunku seksualnego etc. W przypadku zwichnięcia prącia leczenie polega na przywróceniu członka do jego właściwiej pozycji i założeniu opatrunku na ranę.

„Złamanie” członka następuje zazwyczaj w wyniku gwałtownego seksu. Samo określenie „złamanie” jest tu jedynie obrazową nazwą kontuzji, ponieważ budowa penisa (a konkretnie brak w nim tkanki kostnej), wyklucza stricte taki właśnie uraz, jednak w trakcie stosunku i pełnego wzwodu możliwe jest gwałtowne przerwanie tkanki otaczającej naczynia jamiste prącia. Niekiedy kontuzji towarzyszy słyszalny trzask, sugerujący złamanie. W następstwie tego uszkodzenia niemal natychmiast pojawia się bardzo widoczny krwiak, a penis staje się obrzmiały. Złamanie penisa wymaga interwencji chirurgicznej, podczas której (w miejscowym lub ogólnym znieczuleniu) lekarz zeszywa przerwaną tkankę.

W obydwu urazach członka najbardziej charakterystyczny jest jego ogromny ból. W zależności od podjętych działań lekarskich, czasowa przerwa w uprawianiu seksu jest niezbędna do czasu wygojenia się rany i / lub zniknięcia skutków kontuzji. Na szczęście, pomimo poważnie wyglądającej sytuacji, zazwyczaj zwichnięcie czy „złamanie” prącia nie powoduje późniejszych kłopotów z erekcją czy współżyciem płciowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *