Niekontrolowana erekcja - skutecznaerekcja.pl

Niekontrolowany wzwód – jak zapanować nad przypadkowym wzwodem?

Niekontrolowany wzwód – jak zapanować nad przypadkowym wzwodem?

Niekontrolowany wzwód – jak zapanować nad przypadkowym wzwodem?
5 (100%) 1 vote

Niekontrolowany wzwód pojawić może się w wielu nieoczekiwanych sytuacjach. Wielu mężczyzn skarży się na erekcję podczas badania lekarskiego czy erekcję na basenie. Często możemy mieć także do czynienia z erekcją bez powodu. Jak pokazują statystyki, u nastolatków niekontrolowany wzwód pojawiać może się nawet 20 razy dziennie. Co wywołuje erekcję u chłopców? Związane jest to charakterystycznymi dla okresu dojrzewania skokami testosteronu.

Erekcję u mężczyzn w każdym wieku wywoływać mogą różnego rodzaju bodźce zmysłowe. Nierzadko spotkać można się z erekcją w miejscu publicznym na dźwięk usłyszanej piosenki czy rozmowy. Wiele osób reaguje erekcją również w sytuacji, gdy poczucie zapach perfum, skórzanej odzieży czy lateksu. Wywołać może ją także dotyk materiałów takich, jak chociażby jedwab czy puch. Niekontrolowany wzwód powstaje również na skutek bodźca mechanicznego,, którym może być na przykład mocny ucisk bielizny.

Spora część mężczyzn boryka się także z erekcją podczas badania lekarskiego, co wiąże się z uczuciem wstydu oraz zażenowania. Warto jednak pamiętać, że lekarze na co dzień stykają się z tego typu sytuacjami i nie stanowią one dla nich większego zaskoczenia. Często mamy z nią do czynienia w trakcie badania prostaty, co wynika z mechanicznego podrażnienia tego gruczołu.

Niekontrolowana erekcja

Rzadko występuje u osób w średnim wieku oraz starszych, co jest związane z obniżaniem się poziomu testosteronu we krwi na skutek starzenia się organizmu. Bardzo rzadko spotyka się ją u osób po ciężkich zawałach serca lub rozległych udarach mózgu.

Warto tutaj również wspomnieć o dolegliwości, jaką jest priapizm, czyli trwający powyżej 4 godzin bolesny wzwód członka, który jest niezależny od woli mężczyzny i nie wynika z podniecenia seksualnego. W czasie erekcji napływająca do członka krew zostaje uwięziona. Priapizm wymaga natychmiastowego leczenia, jako że może prowadzić do trwałego uszkodzenia tkanki, a w konsekwencji do problemów z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji. Wyróżnia się dwa rodzaje tej dolegliwości – wysokoprzepływowy, czyli wywołany urazem powodującym uszkodzenie tętnicy zlokalizowanej w prąciu oraz niskoprzepływowy, inaczej niedokrwienny, zwykle idiopatyczny, rzadziej występujący wskutek przebytych chorób czy przyjmowanych leków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *