Opóźnienie wytrysku i przedwczesny wytrysk – skutecznaerekcja.pl

Opóźnienie wytrysku i przedwczesny wytrysk – przyczyny i leczenie

Opóźnienie wytrysku i przedwczesny wytrysk – przyczyny i leczenie

Opóźnienie wytrysku i przedwczesny wytrysk – przyczyny i leczenie
5 (100%) 1 vote

Zaburzenia ejakulacji to – oprócz zaburzeń erekcji – jeden z najczęściej występujących problemów funkcji seksualnych. Większość mężczyzn w ciągu swojego życia doświadcza tego typu problemów. Najczęściej dotyczą one wytrysku przedwczesnego, częstej przypadłości młodych mężczyzn, rozpoczynających dopiero swoje życie seksualne. Opanowanie sytuacji przychodzi wraz z nabywanym doświadczeniem i umiejętnością samokontroli.

Ponownie, kłopoty z przedwczesnym wytryskiem powracają w grupie wiekowej 50-59 lat. Zazwyczaj jest to związane z innymi schorzeniami. Przedwczesny wytrysk może być jednym z objawów związanych m.in. ze złym stanem ogólnym, otyłością, zapaleniem gruczołu krokowego, problemami z tarczycą

 

Leczenie zaburzeń wytrysku dla współczesnej medycyny nie jest aż takim problemem. Terapia jest nieco bardziej skomplikowana w takich przypadkach jak: brak wytrysku lub wytrysk wsteczny. Na ogół mężczyźni cierpią z powodu opóźnionej lub przedwczesnej ejakulacji, a w takich sytuacjach specjalista potrafi sprawnie i skutecznie pomóc.

 

Wytrysk przedwczesny – jak sobie z tym poradzić?

Najczęściej zdarza się w młodym wieku, w początkowym okresie po inicjacji seksualnej. Ważna jest w tym przypadku rola edukacji i uświadomienia młodym mężczyznom, że problem ten jest powszechny i – co ważne – przejściowy, ponieważ w przeciwnym wypadku, kłopoty z wytryskiem mogą spowodować zaburzenia w sferze emocjonalnej i psychologicznej.

Jeżeli sytuacja wpływa znacząco na samopoczucie i samoocenę młodego mężczyzny, konieczna może okazać się nawet psychoterapia, która w tym przypadku jest zazwyczaj bardzo skuteczna. Pomocne mogą być też ćwiczenia wspomagające opóźnienie ejakulacji i poprawę stopnia samokontroli.

Przedwczesny wytrysk może mieć też inne, poważniejsze przyczyny: powikłane zapalenie jąder, zapalenie prostaty, zaburzenia erekcji, niedobory hormonalne czy nadczynność tarczycy – te sytuacje wymagają wdrożenia specjalistycznego leczenia w celu opanowania dolegliwości powodującej upośledzenie prawidłowego wytrysku.

Jeśli problemy z wytryskiem pojawią się w średnim wieku, nie można tego lekceważyć. Problem z wytryskiem może być jednym z objawów innych, poważnych dolegliwości. W takim wypadku warto nie zwlekać i czym prędzej udać się do lekarza.

 

Opóźnienie wytrysku – przyczyny i leczenie

Problem opóźnionego wytrysku, bądź jego braku, jest zdecydowanie rzadziej występującym zaburzeniem. Mowa tu o sytuacji, kiedy podczas satysfakcjonującego zbliżenia intymnego, mężczyzna – pomimo chęci osiągnięcia orgazmu – przez dłuższy czas stosunku nie jest zdolny do wytrysku. Jednorazowy kłopot, nie stanowi oczywiście powodu do niepokoju, ale sytuacja, która powoduje dyskomfort lub frustrację jednego albo obojga partnerów, już tak.

Przyczyny tej dolegliwości nie są do końca poznane, choć wśród czynników najczęściej ją powodujących wymienia się na pierwszym miejscu kwestie psychologiczne związane z fobiami i lękami, poczucie winy (na przykład u osób skrajnie religijnych), obawa przed niepowodzeniem, niechcianą ciążą etc. Znacznie rzadziej, opóźnienie wytrysku może być wiązane z przebytymi zabiegami chirurgicznymi w okolicy krocza, urazem rdzenia kręgowego, niedoborem testosteronu czy niskim ciśnieniem krwi. W zależności od przyczyny, pomocne okazują się: psychoterapia indywidualna lub z partnerką, różne metody treningowe, zarówno indywidualne (odpowiednia masturbacja), jak i w parze. Jeśli chodzi o metody farmakologiczne, niektóre źródła zalecają preparaty poprawiające wytrysk, oparte miedzy innymi na johimbinie, lub niektóre leki antydepresyjne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *