pompka do penisa

Pompki próżniowe w leczeniu zaburzeń erekcji

Pompki próżniowe w leczeniu zaburzeń erekcji

Pompki próżniowe w leczeniu zaburzeń erekcji
5 (100%) 2 votes

Wielu mężczyzn w dobie XXI wieku ma problemy z erekcją. Na szczęście są metody walki z tym zawstydzającym problemem. Jednym z zewnętrznych dodatków, które można wykorzystać w leczeniu zaburzeń erekcji są pompki próżniowe.

Czym jest pompka próżniowa?

Pompki erekcyjne to swego rodzaju aparat składający się z akrylowego cylindra i pompy, którą można połączyć z penisem. Pompę i cylinder wykorzystuje się tu do tworzenia próżni, co pozwala osiągnąć wzwód. Umieszczony na drugim końcu cylindra pierścień erekcyjny wykorzystywany jest natomiast do utrzymywania erekcji.

Pompki próżniowe są w pełni bezpieczne i zaleca się je mężczyznom, którzy mają słabe ukrwienie penisa. Poza tym używają ich faceci po operacji prostaty czy cierpiący na cukrzycę i depresję. Nie powinni natomiast wykorzystywać takich aparatów mężczyźni z wrodzonym zaburzeniem krzepliwości krwi, niedokrwistością, białaczką oraz innymi chorobami krwi.

Pompki erekcyjne — skutki uboczne

Pamiętać należy, że podczas erekcji wywołanej przy wykorzystaniu do tego aparatu próżniowego penis może być zimny i drętwy. Poza tym często widoczne jest jego purpurowe zabarwienie. Inne skutki uboczne, które wiążą się z używaniem takich pompek próżniowych to spadek siły wytrysku czy siniaki na prąciu. Dodatkowo przy współżyciu mężczyzna wykorzystujący pompki próżniowe może odczuwać ból.

Jak używać pompki do członka?

Zasada używania pompek próżniowych jest dosyć prosta. Pompkę umieszcza się na wiotkim penisie, po czym wytwarza się próżnię, która powoduje przemieszczenie krwi do trzonu penisa, a w efekcie jego pęcznienie. Po osiągnięciu erekcji do przesunięcia pierścienia na dolną część penisa wykorzystuje się lubrykanty. Po wszystkim wystarczy usunąć pompkę z członka.

Brak wzwodu — leczenie pompką próżniową

Czy leczenie zaburzeń erekcji w ten sposób jest skuteczne? Większych zastrzeżeń do wyeliminowania tego problemu aparatem próżniowym zastrzeżeń mieć nie można. Według badań z pompek próżniowych zadowolonych jest nawet do 80% mężczyzn. Warto jednak pamiętać, że satysfakcja ze stosowania takich aparatów i doznań seksualnych z czasem może mijać.

Uwagę zwrócić trzeba więc na komfort. Brak dopływu krwi do członka sprawia, że jest on mało naturalny, przez co partnerka może mieć obniżoną satysfakcję ze stosunku. Poza tym przed współżyciem zachodzi konieczność założenia na członka aparatu, przez co seks traci na swojej spontaniczności. Ważne jest więc wsparcie psychiczne partnera z takimi zaburzeniami, który dla rozwiązania problemów z erekcją stosuje pompki próżniowe. Niewątpliwym plusem jest bezinwazyjność leczenia zaburzeń erekcji w ten sposób oraz niska cena, przynajmniej porównując ją z innymi metodami, którymi można wyeliminować wady penisa związane z brakiem erekcji.

Podsumowanie

Pompki próżniowe to w związku z tym bardzo ciekawe i pomocne aparaty, które pozwalają mężczyźnie stanąć na wysokości zadania i zaspokoić swoją partnerkę podczas stosunku. Nie mają wielu wad, a stosowane mogą być przez wszystkich mężczyzn oprócz tych cierpiących na choroby krwi. Przy zrozumieniu i wsparciu psychicznym ze strony partnerki mogą posłużyć takiej parze dość długo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *