Problemy z erekcją – sposoby na wzmocnienie erekcji

Problemy z erekcją – sposoby na wzmocnienie erekcji

Problemy z erekcją – sposoby na wzmocnienie erekcji
5 (100%) 1 vote

Na poziomie fizjologicznym, pierwszym etapem erekcji jest sygnał z mózgu zapoczątkowujący wypełnianie się ciał jamistych prącia krwią. W kolejnych etapach dochodzi do stopniowego powiększania się, wydłużania i twardnienia penisa aż do momentu gotowości do odbycia stosunku płciowego. Czas erekcji jest różny u panów w różnym wieku i zazwyczaj wynosi on od kilkudziesięciu minut, w przypadku młodych, mniej więcej 20-letnich mężczyzn, do zaledwie kilku minut, w przypadku zdrowego mężczyzny po sześćdziesiątce. Jednak czas wzwodu, a także to, jak długa i silna jest erekcja, zależy nie tylko od wieku, ale również od innych czynników: trybu życia, sposobu odżywiania, przyjmowanych leków, ogólnej kondycji fizycznej organizmu, a nawet od stopnia regularności aktywności seksualnej.

 

Zaburzenia erekcji – co zaburza erekcję?

Taka diagnoza wielu osobom kojarzy się z podeszłym wiekiem mężczyzny, a tymczasem na zaburzenia erekcji cierpi już ponad 2,5 mln Polaków i z roku na rok problem dotyka coraz młodszych mężczyzn. O zaburzeniach erekcji mówi się w sytuacji, kiedy mężczyzna odczuwa podniecenie i chęć odbycia stosunku, a jest to nieosiągalne ze względu na niemożność utrzymania członka w stanie wzwodu.

Do najczęściej spotykanych przyczyn zaburzeń erekcji należą:

  • choroby (np. cukrzyca, stwardnienie rozsiane, choroby tarczycy, nadciśnienie tętnicze) oraz przyjmowanie leków psychotropowych,
  • nieprawidłowa dieta i niewłaściwy tryb życia (nadmiar alkoholu, palenie papierosów, brak ruchu, nadwaga),
  • czynniki psychiczne (problemy w związku, depresja, strach przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, strach przed niechciana ciążą, wygórowane oczekiwania wobec własnej męskości),
  • stres (stan długotrwałego napięcia, zmęczenie, brak snu, brak równowagi pomiędzy pracą i czasem odpoczynku),
  • wymogi religijne.

 

Metody leczenia zaburzeń erekcji

Niestety, nadal niewiele osób udaje się do lekarza na rozmowę i po pomoc, a statystyki pokazują, że 95% zaburzeń wzwodu jest uleczalnych. Wybór metody leczenia zależy oczywiście od przyczyny zaburzeń. Pacjenci korzystają z leków doustnych, zastrzyków, aparatów próżniowych wspomagających wzwód, aż po protezy przywracające prawidłową funkcję. Leczenie często obejmuje psychoterapię, trening rozluźniający mięśnie lub trening seksualny.

Warto ustalić przyczynę braku wzwodu, ponieważ czasami jest ona po prostu banalna. Przykładem jest tu choćby utrata erekcji po założeniu prezerwatywy. Problem, który dotyka sporą grupę mężczyzn. Przyczyna może leżeć w sferze psychicznej i taki problem powinien zdiagnozować lekarz, ale powodem może być też alergia na materiał, z którego została wykonana prezerwatywa, bądź na substancję, którą została ona pokryta (prezerwatywy zapachowe, smakowe, nawilżające). Wtedy wystarczy zacząć używać innych prezerwatyw i problem znika.

Ranking suplementów i leków na potencję bez recepty

Praktyka codzienna pokazuje, że przeciętny mężczyzna, który zauważa u siebie osłabienie potencji, w pierwszej kolejności poszuka rozwiązania samodzielnie, sięgając po jeden z preparatów wzmacniających erekcję i dostępnych bez recepty.

Na użytek mężczyzn, jak grzyby po deszczu, zaczęły powstawać różne rankingi skuteczności leków i suplementów na potencję. W większości z nich powtarza się kilka najskuteczniejszych preparatów, których działanie potwierdza największa grupa mężczyzn. Część z nich jest zafałszowana i została stworzona specjalnie, żeby promować konkretny produkt mimo jego wątpliwej skuteczności. Poniżej najbardziej popularni zwycięzcy internetowych rankingów.

  • Vigrax – sprzedawany w formie tabletek. Posiada naturalny skład z zawartością, żeń-szenia, buzdyganka i l-argininy. Według producenta kombinacja tych składników stymuluje produkcje testosteronu, poprawia i przedłuża trwanie erekcji. Jego skład jest porównywalny do innych suplementów dostępnych w aptekach takich jak Braveran czy Permen. Cena na poziomie 140 zł to ewidentne naciąganie. Lepiej uważać na ten produkt.
  • Zytax – zajmuje czołowe miejsce w rankingach środków na potencję bez recepty. Podobnie jak poprzedni suplement, zawiera buzdyganek, żeń-szeń i l-argininę. Producent nie podaje dokładnego składu preparatu, a jedynie najważniejsze substancje poprawiające jakość erekcji. Dokładnie jak Vigrax, jest to sposób na wyłudzenie pieniędzy. Nieznany producent, brak składu, cena powyżej 100 zł.
  • Inventum – przebadany klinicznie lek bez recepty, sprzedawany w formie trójkątnych tabletek. Zawiera sildenafil, wpływa na zwiększenie i poprawę erekcji. Dostępny w aptece w bardzo przystępnej cenie.
  • Maxon Active – lek bez recepty. Substancją czynną jest tutaj syldenafil, który umożliwia napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego (stan pobudzenia jest warunkiem koniecznym, aby lek mógł zadziałać).

W innym artykule prezentujemy ranking sprawdzonych leków na zaburzenia erekcji o udokumentowanym działaniu.

Należy pamiętać, że przed zastosowaniem jakiegokolwiek środka najlepiej skonsultować się z lekarzem. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się już samodzielnie przyjmować suplementy lub leki na erekcję, a po przewidzianym przez producenta czasie nie przynoszą pożądanych efektów, należy koniecznie zgłosić się do lekarza. Zaburzenia erekcji mogą być symptomem wielu poważnych chorób, zamiast więc leczyć się metodami domowymi, należy skorzystać z pomocy specjalistów. W przeciwnym razie może się okazać, że mężczyzna nieświadomie pielęgnuje swoje zaburzenia i przyczynia się do pogłębienia objawów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *