Problemy ze wzwodem – co zrobić, aby zapanować nad wzwodem?

Problemy ze wzwodem – co zrobić, aby zapanować nad wzwodem?

Problemy ze wzwodem – co zrobić, aby zapanować nad wzwodem?
5 (100%) 1 vote

Jak się okazuje, kłopoty z erekcją dotyczą niebagatelnej liczby mężczyzn, bo aż 40% z nich po ukończeniu czterdziestego roku życia dotyka problem niepełnego wzwodu lub nawet jego braku. Niestety, coraz szybsze tempo życia i rosnący w związku z nim poziom stresu sprawiają, że rzecz dotyczy coraz młodszych mężczyzn.

Czym jest erekcja członka?

Erekcja u mężczyzn nierozerwalnie związana jest z pracą mózgu, który otrzymując bodziec, pobudza ośrodek erekcji i w konsekwencji ciała jamiste prącia wypełniają się krwią, usztywniając członek i umożliwiając odbycie stosunku płciowego.

Zła dieta, stres, przemęczenie – główni winowajcy kłopotów ze wzwodem

Erekcja u faceta jest niezwykle delikatnym mechanizmem, zależnym od wielu czynników, tymczasem… jak mantrę powtarza się im, że mają się nie stresować, dobre wysypiać i zdrowo odżywiać. Zgoda, to trzecie jest całkiem łatwe do zrealizowania, ale pozostałe warunki? Tempo współczesnego życia ma swój, często bardzo szalony rytm, który skutkuje wieloma problemami, w tym kłopotami lub wręcz brakiem erekcji w trakcie stosunku. Dodatkowo, wielu mężczyzn w ogóle nie przyznaje się do swoich problemów, zamykając sobie tym samym drogę do zlikwidowania ich przyczyny i skutecznej pomocy.

 

Skąd te tajemnice i dlaczego kłopoty z potencją to temat tabu?

Wzwód członka u mężczyzny jest nierozerwalnie związany z jego poczuciem męskości i wartości własnej, więc każde odstępstwo od stanu idealnego jest przez niego traktowane jak osobista porażka, a o tych, wiadomo – wielu panów nie chce ani pamiętać, ani tym bardziej komuś mówić. Na szczęście, sposobów na poradzenie sobie z tym problemem jest wiele i choć najlepszym z nich jest konsultacja lekarska, to niemal każdy mężczyzna w pierwszej kolejności próbuje poradzić sobie sam.

Wokół problemów ze wzwodem, brakiem erekcji i impotencji narosło wiele mitów. Poznajmy niektóre z nich…

  • Masturbacja a erekcja. Słyszy się często, że masturbacja powoduje duże kłopoty ze wzwodem – to częściowo prawda, ponieważ częste i intensywne masturbowanie zmniejsza wrażliwość członka, w efekcie czego bodźce podczas stosunku płciowego mogą być zbyt słabe do osiągnięcia satysfakcji seksualnej.
  • Erekcję można wyćwiczyć. Oczywiście zasada „trening czyni mistrza” sprawdza się i tutaj, wiec podejmowanie prób z partnerem i seks jest jak najbardziej wskazany, jednak samo gimnastykowanie członka nie ma wpływu na jego sprawność. Trzeba poznać przyczynę problemu – to jedyny klucz do rozwiązania tej zagadki. Za to z pewnością wyćwiczyć można całe ciało. Ogólna dobra kondycja fizyczna organizmu poprawia ukrwienie tkanek, wydolność, a tym samym i jakość życia seksualnego.
  • Możliwy jest wytrysk bez wzwodu. Tak, jest możliwy i w tym przypadku również należy bezwzględnie zbadać przyczynę sytuacji, ponieważ może to być symptomem poważniejszej choroby, jak również wynikiem zbyt silnego podniecenia i stresu jednocześnie (dzieje się tak na przykład czasami u młodych mężczyzn rozpoczynających współżycie).
  • „Magiczna tabletka”. Na rynku jest dostępnych całkiem sporo suplementów opartych miedzy innymi na wyciągach z żeń-szenia i buzdyganka, które wspomagają potencję. Wymagają one jednak zazwyczaj dłuższego stosowania, więc trzeba wykazać się dużą dozą cierpliwości. A efekty i tak mogą nie być zadowalające. Jeśli mamy pewność, że nie ma przeciwwskazań do stosowania przez nas środków na bazie syldenafilu, pewniejszym sposobem jest sięgnięcie po ten rodzaj terapii. Najlepiej po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Stres i zła dieta to nie są jedyne bolączki współczesnych mężczyzn. Przyczyny braku wzwodu mogą być też symptomem różnych zaburzeń, czasem bezwzględnie wymagających fachowej konsultacji lekarskiej i podjęcia szybkiego leczenia, więc jeżeli po samodzielnych próbach poradzenia sobie z problemem – brak wzwodu utrzymuje się – konieczne jest spotkanie ze specjalistą.

I na koniec… tak dla przypomnienia…

Kwestia sprawności penisa i ambicjonalne podejście do tego tematu jest uwarunkowane genetycznie, ale warto pamiętać również o potrzebach kobiet. Kobietę zdobywa się umiejętnością zrozumienia jej nastroju i doskonałą znajomością jej ciała. Ona nie potrzebuje wielogodzinnej erekcji i popisów kaskaderskich, tylko umiejętnej stymulacji. Kobiety nie zdobywa się monstrualnym wzwodem tylko znajomością gry erotycznej, która zaczyna się na długo przed samym stosunkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *