Problemy ze wzwodem – co zrobić, aby zapanować nad wzwodem?

Problemy ze wzwodem – co zrobić, aby zapanować nad wzwodem?
Oceń

Jak się okazuje, kłopoty z erekcją dotyczą niebagatelnej liczby mężczyzn, bo aż 40% z nich po ukończeniu czterdziestego roku życia dotyka problem niepełnego wzwodu bądź nawet jego braku. Niestety, coraz szybsze tempo życia i rosnący w związku z nim poziom stresu sprawia, że rzecz dotyczy coraz młodszych mężczyzn.

Czym jest erekcja członka?

Erekcja u mężczyzn nierozerwalnie związana jest z pracą mózgu, który otrzymując bodziec, pobudza ośrodek erekcji i w konsekwencji ciała jamiste prącia wypełniają się krwią, usztywniając członek i umożliwiając odbycie stosunku płciowego.

 

Zła dieta, stres, przemęczenie – główni winowajcy kłopotów ze wzwodem

Erekcja u faceta jest niezwykle delikatnym mechanizmem, zależnym od wielu czynników, tymczasem… jak mantrę powtarza się im, że mają się nie stresować, dobre wysypiać i zdrowo odżywiać. Zgoda, to trzecie jest całkiem łatwe do zrealizowania, ale pozostałe warunki? Tempo współczesnego życia ma swój, często bardzo szalony rytm, który skutkuje wieloma problemami, w tym kłopotami lub wręcz brakiem erekcji w trakcie stosunku. Dodatkowo, wielu mężczyzn w ogóle nie przyznaje się do swoich problemów, zamykając sobie tym samym drogę do zlikwidowania ich przyczyny i skutecznej pomocy.

 

Skąd te tajemnice i dlaczego kłopoty z potencją to temat tabu?

Wzwód członka u mężczyzny jest nierozerwalnie związany z jego poczuciem męskości i wartości własnej, więc każde odstępstwo od stanu idealnego jest przez niego traktowane jak osobista porażka, a o tych, wiadomo – wielu panów nie chce ani pamiętać, ani tym bardziej komuś mówić. Na szczęście, sposobów na poradzenie sobie z tym problemem jest wiele i choć najlepszym z nich jest konsultacja lekarska, to niemal każdy mężczyzna w pierwszej kolejności próbuje poradzić sobie sam.

Wokół problemów ze wzwodem, brakiem erekcji i impotencji narosło wiele mitów. Poznajmy niektóre z nich…

  • Masturbacja a erekcja. Słyszy się często, że masturbacja powoduje duże kłopoty ze wzwodem – to częściowo prawda, ponieważ częste i intensywne masturbowanie zmniejsza wrażliwość członka, w efekcie czego bodźce podczas stosunku płciowego mogą być zbyt słabe do osiągnięcia satysfakcji seksualnej.
  • Erekcję można wyćwiczyć. Oczywiście zasada „trening czyni mistrza” sprawdza się i tutaj, wiec podejmowanie prób z partnerem i seks jest jak najbardziej wskazany, jednak samo gimnastykowanie członka nie ma wpływu na jego sprawność. Trzeba poznać przyczynę problemu – to jedyny klucz do rozwiązania tej zagadki. Za to z pewnością wyćwiczyć można całe ciało. Ogólna dobra kondycja fizyczna organizmu poprawia ukrwienie tkanek, wydolność, a tym samym i jakość życia seksualnego.
  • Możliwy jest wytrysk bez wzwodu. Tak, jest możliwy i w tym przypadku również należy bezwzględnie zbadać przyczynę sytuacji, ponieważ może to być symptomem poważniejszej choroby, jak również wynikiem zbyt silnego podniecenia i stresu jednocześnie (dzieje się tak na przykład czasami u młodych mężczyzn rozpoczynających współżycie).
  • „Magiczna tabletka”. Na rynku jest dostępnych całkiem sporo suplementów opartych miedzy innymi na wyciągach z żeń-szenia i buzdyganka, które wspomagają potencję. Wymagają one jednak zazwyczaj dłuższego stosowania, więc trzeba wykazać się dużą dozą cierpliwości.

 

Stres i zła dieta to nie są jedyne bolączki współczesnych mężczyzn. Przyczyny braku wzwodu mogą być też symptomem różnych zaburzeń, czasem bezwzględnie wymagających fachowej konsultacji lekarskiej i podjęcia szybkiego leczenia, więc jeżeli po samodzielnych próbach poradzenia sobie z problemem – brak wzwodu utrzymuje się – konieczne jest spotkanie ze specjalistą.

 

I na koniec… tak dla przypomnienia…

Kwestia sprawności penisa i ambicjonalne podejście do tego tematu jest uwarunkowane genetycznie, ale warto pamiętać również o potrzebach kobiet. Kobietę zdobywa się umiejętnością zrozumienia jej nastroju i doskonałą znajomością jej ciała. Ona nie potrzebuje wielogodzinnej erekcji i popisów kaskaderskich, tylko umiejętnej stymulacji. Kobiety nie zdobywa się monstrualnym wzwodem tylko znajomością gry erotycznej, która zaczyna się na długo przed samym stosunkiem.