Ranking najlepszych preparatów na erekcję – tabletki

Ranking najlepszych preparatów na erekcję – tabletki

Ranking najlepszych preparatów na erekcję – tabletki
4.5 (90%) 4 votes

Ranking najlepszych preparatów na erekcję – tabletki

Bez względu na motywację – realną potrzebę, czy też chęć urozmaicenia swojego życia seksualnego, warto uprzednio dokładnie zbadać temat. Przyjmowanie leków nierozważnie może mieć bowiem poważne konsekwencje zarówno dla życia jak i zdrowia.

Leki na potencję bez recepty

Od dłuższego czasu w polskich aptekach można bez recepty nabyć sildenafil. Jest to związek chemiczny opatentowany przez koncern Pfizer, jako substancja czynna legendarnej niebieskiej tabletki – Viagry. Patent na ten związek wygasł w Europie w 2013 roku. Do sprzedaży zostały wypuszczone liczne generyki – tańsze odpowiedniki zawierające tę samą substancję czynną, dostępne pod inną nazwą handlową.

Należy pamiętać o tym, że wszystkie porównywane, jednoskładnikowe leki zawierają tą samą substancję – sildenafil. Wszystkie leki, muszą przejść te same rygorystyczne badania w celu dopuszczenia ich do obrotu. To samo dotyczy każdej kolejnej partii leku, która każdorazowo poddawana jest drobiazgowej kontroli jakości, zanim trafi do aptek. Różnica w cenie nie wynika z różnic jakościowych surowca, tylko z ilości środków, które producent przeznacza na promocję swojego leku.

Tabela – porównanie środków z sildenafilem

Mensil

  • Wytwórca Hasco
  • Substancja czynna Sildenafil
  • Dawka 25 mg
  • Tabletki do rozgryzania
  • Cena 2 tabl. 12,99 zł

Sprawdź cenę

  • Cena 4 tabl. 19,23 zł

Sprawdź cenę

 • Czas działania do 5h

Maxigra go

  • Wytwórca Polfarma
  • Substancja czynna Sildenafil
  • Dawka 25 mg
  • Tabletki do rozgryzania
  • Cena 2 tabl. 9,32 zł

Sprawdź cenę

  • Cena 4 tabl. 18,74 zł

Sprawdź cenę

 • Czas działania do 5h

Maxon

Tabletki Maxon Active 25 mg

  • Wytwórca Adamed
  • Substancja czynna Sildenafil
  • Dawka 25 mg
  • Tabletki powlekane
  • Cena 2 tabl. 13,24 zł

Sprawdź cenę

  • Cena 4 tabl. 23,9 zł

Sprawdź cenę

 • Czas działania do 5h

W pierwszej połowie 2016 roku na Polski rynek wkroczył pionierski produkt OTC (dostępny bez recepty). Polska, jako pierwsza w Europie, umożliwiła zakup sildenafilu bez konieczności wizyty u lekarza. W nowej Zelandii substancja ta jest dostępna bez recepty. Jest to pierwsze państwo na świecie, które wprowadziło dostęp do środków z sildenafilem bez recepty.

Suplementy na potencję – jak działają tabletki na potencję oraz inne środki

Do 2016 roku w polskich aptekach, bez recepty były dostępne głównie środki zawierające ziołowe składniki – suplementy wspomagające potencję. Nie wiadomo, czy naturalna Viagra naprawdę istnieje, ale jej działanie przypisuje się różnym roślinom. Pobudzenie potencji przypisuje się m.in. takim składnikom, jak żeń-szeń czy sok z buraka.

Preparaty zawierające sildenafil

Aktualnie na polskim rynku dostępne są 4 produkty lecznicze zawierające sildenafil: Maxon Active, Maxigra Go, Inventum oraz Mensil. W opakowaniu każdego z nich znajdziemy małe, zawierające sildenafil tabletki. Przedstawiony na tej stronie ranking tabletek na potencję, ma na celu dokładne sprawdzenie każdego z tych produktów i zbadanie różnic między nimi.

Skuteczność środków na potencję zawierających sildenafil

Badania kliniczne (zawarte w Charakterystyce Produktu Leczniczego) dla sildenafilu wykazały skuteczność działania u 62% pacjentów (dla dawki 25 mg), 74% (dla dawki 50 mg) oraz 82% (dla dawki 100 mg). Przy tym trzeba pamiętać o tym, że nie należy samodzielnie zwiększać dawki przyjmowanego leku bez konsultacji z lekarzem.

Sildenafil skutki uboczne

Czy zmiana kategorii leku z RX (dostępny na receptę) na OTC (dostępny bez recepty) była dobrą decyzją? Opinie podzieliły różne środowiska, a spór w tej kwestii trwa nadal.

Należy pamiętać, że wszystkie leki, w tym środki na potencję na bazie sildenafilu, mogą wywoływać efekty niepożądane. Ich przyjmowanie w przypadku wielu schorzeń nie jest zalecane, a interakcje z niektórymi lekami mogą mieć negatywne dla zdrowia lub życia konsekwencje. W związku z tym, przed rozpoczęciem zażywania leku, należy koniecznie skonsultować się z farmaceutą lub lekarzem. Dodatkowo do wszystkich dostępnych w Polsce leków OTC (zawierających sildenafil) dołączany jest prosty test diagnostyczny, pomagający rozwiać wątpliwości odnośnie możliwości stosowania leku. Test jest dostępny również na stronach produktowych leków.

Sildenafil działanie

Działanie leku zawierającego sildenafil polega na wspomaganiu rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu. Dzięki temu zwiększa się napływ krwi do penisa podczas pobudzenia seksualnego. Ważną informacją dla użytkowników jest to, że aby odczuć działanie produktu, konieczna jest stymulacja seksualna. Nie ma mowy o wstydliwym wzwodzie wynikającym z samego zażycia tabletki.

Sildenafil dawkowanie

Dawkowanie tabletek zawierających sildenafil zostało ściśle opisane w ulotce dołączonej do produktu. Zdecydowanie nie zaleca się dawkowania leku „na własną rękę”. Zmianę dawki leku należy skonsultować z lekarzem.Według charakterystyki produktów leczniczych (Maxon, Maxigra, Inventum, Mensil) tabletkę należy przyjąć na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Spożyty posiłek może mieć wpływ na czas potrzebny do działania produktu. Nie należy przekraczać zalecanej dawki – jednej tabletki na dobę.

Najlepsze tabletki na potencję

Obecnie na polskim rynku sildenafil jest jedynym lekiem dostępnym bez recepty. Aby zakupić Tadanafil lub Levitra (wardenafil) konieczna jest recepta lekarska.

 

Leki na potencję bez recepty ranking

Poniżej prezentujemy ranking leków dostępnych bez recepty zawierających sildenafil.

 

Inventum - Opinie - skutecznaerekcja.pl

1. Inventum – tabletki na potencję (brak wymaganej recepty)

Opis:

Produkt, posiada dwie wielkości opakowania, 2 i 4 tabletki. Jest dostępny w formie tabletek do rozgryzania i żucia. Kampania reklamowa była prowadzona jedynie tuż po wprowadzeniu na rynek. Takie działanie marketingowe wskazuje na to, że producent postanowił konkurować ceną samego produktu, nieobciążonego kosztownymi kampaniami reklamowymi.

Cena produktu jest zdecydowanie niższa w porównaniu do konkurencji.

 

2. Maxigra GO – tabletki na potencję (brak wymaganej recepty)

Opis:

Producent chwiali się czasem działania już po 12 minutach. Ze względu na tę samą substancję czynną, podobny skład i formę tabletki, trudno wywnioskować, czy czas potrzebny na odczucie skutków działania leku będzie istotnie krótszy niż w przypadku Mensil czy Inventum, które również są w postaci tabletek do rozgryzania i żucia.

Polpharma, przewidziała bardzo duży budżet na rozpropagowanie tego produktu. Kampania marketingowa zakładająca promocję standardową (TV, radio, gazety) została połączona z mecenatem nad filmem „Sztuka Kochania” opowiadającym historię Michaliny Wisłockiej. Ta interesująca strategia marketingowa pozwoliła połączyć w sobie działania z zakresu PR oraz promocji leku. Dzięki temu jest to drugi, co do rozpoznawalności, produkt na rynku z sildenafilem. Niestety wysokie nakłady na reklamę produktu (ciągłe reklamy w TV) przełożyły się na dość wygórowaną ceną leku.

Mensil 25 mg - Opinie - skutecznaerekcja.pl

3. Mensil – tabletki na potencję (brak wymaganej recepty)

Opis:

Produkt ten pojawił się na rynku OTC jako ostatni. Wyróżnia się interesującą kreacją reklamową opartą na motywie „Ojca Chrzestnego”, a ciekawe pudełko w orientacji pionowej w raz z „męską”, minimalistyczną szatą graficzną, najbardziej odróżnia produkt od konkurencji. Pomimo formy tabletek do rozgryzania i żucia, producent informuje, że rezultat powinien być odczuwalny po upływie około godziny. Produkt jest tańszy zarówno od Maxon jak i Maxigra ale droższy od Inventum.

 

4. Maxon Active – tabletki na potencję (brak wymaganej recepty)

Opis: Jako jedyny jest dostępny pod postacią tabletek powlekanych – typowa tabletka bez smaku, należy ją połknąć i popić.

Lek dzięki pierwszeństwu zyskał sporą rozpoznawalność. Producent podaje, że na efekt działania, należy czekać ok. godziny. Być może jest to spowodowane formą leku. Pozostałe produkty w rankingu dostępne są w postaci tabletek do rozgryzania i żucia, co może przyspieszyć wchłanianie leku przez błonę śluzową jamy ustnej i żołądka.

Ze względu na dużą rozpoznawalność produktu leczniczego producent nałożył odpowiednio wysoką cenę. Zdecydowanie wyższą niż w przypadku konkurencyjnych produktów.

 

 

 

Leki na potencję bez recepty – wyniki rankingu

Biorąc pod uwagę, że wszystkie porównywane produkty to leki jednoskładnikowe zawierające tę samą substancję czynną, trudno wskazać zdecydowanego zwycięzcę tego starcia. Różnica w wyglądzie opakowań, o ile nie kładziemy głównego nacisku na estetykę kupowanych dóbr, jest cechą mało istotną i nie mają dla tej oceny znaczenia.

Poniżej – zestawienie głównych różnic między prezentowanymi produktami, które w sposób istotny mają wpływ na ranking środków na potencję i mogą ułatwić konsumentowi wybór przy zakupie.

Postać: Trójkątne tabletki o miętowym smaku do rozgryzania i żucia, są bardzo praktyczną formą zażywania leku. Można je wziąć dyskretnie w każdej sytuacji bez potrzeby popijania. Takie rozwiązanie dają nam trzy z czterech produktów: wspomniany już lek Inventum oraz Maxigra, i Mensil.

Cena: To główna i najbardziej znacząca różnica pomiędzy porównywanymi preparatami. Przy tak znacznym zróżnicowaniu cen jednoznacznie można wskazać zwycięzcę. Najtańszym produktem jest zdecydowanie Inventum. Za cenę jednego opakowanie (4 tabl.) Maxon można kupić niemal dwa opakowania (4 tabl.) Inventum. Przy czym, w przypadku leków, tani nie zawsze znaczy gorszy.

Ceny zostały wyliczone na podstawie średniej ceny pierwszych piętnastu ofert dostępnych w portalu Ceneo.pl

Podsumowanie:

Porównując Charakterystyki Produktów Leczniczych (dokumentację produktu leczniczego, którą każdy wytwórca musi złożyć w urzędzie podczas rejestracji produktu), można zauważyć, że są to produkty generyczne (tańsze odpowiedniki Viagry zawierające tę samą substancję czynną), a informacje zawarte w CHPL poszczególnych preparatów są niemal identyczne. Wszystkie przedstawione leki, w swoich charakterystykach mają zapis dotyczący czasu niezbędnego na odczucie działania produktu od 30 do 120 minut (średnio 60 minut).

Dostarczane przez producentów informacje odnośnie czasu, po jakim należy oczekiwać działania produktu mogą być subiektywne i zależeć od sposobu przeprowadzonego przez niego badania (np. badane były jednie osoby na czczo, co zwiększa szybkość absorpcji substancji czynnej).

Przedstawione powyżej leki to równie skuteczne tabletki na potencje. Produkowane według tych samych standardów, jakie stawia polskie prawo przed wyrobami leczniczymi. Różnice w cenie poszczególnych produktów zależą od strategii konkurowania danego producenta (tego ile wydaje na reklamę) oraz rozpoznawalności produktu.

Jeśli zatem kupujący nie chce sponsorować dodatkowych kosztów drogiej reklamy produktu, spokojnie może sięgnąć po posiadający te same cechy lek Inventum, który jest dostępny w najniższej cenie. Jeśli jednak ktoś preferuje inny omówiony powyżej lek, to jest to każdorazowo kwestia swobody indywidualnego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *