Zdrowie seksualne po zawale - bezpieczeństwo, suplementacja - skutecznaerekcja.pl

Seks po zawale – czy seks po zawale jest bezpieczny?

Seks po zawale – czy seks po zawale jest bezpieczny?

Seks po zawale – czy seks po zawale jest bezpieczny?
5 (100%) 1 vote

Zawał serca budzi u wielu ludzi ogromny lęk. Przyjęło się uważać, że oznacza on niemal wyrok śmierci, a tymczasem duża część pacjentów po przebytym zawale, przy odpowiednim prowadzeniu ze strony lekarza oraz  stosowaniu się do jego zaleceń, przywraca swojemu sercu niemal pełnię jego sprawności. Z drugiej strony jednak… wiele zawałów serca jest też poważnym obciążeniem dla zdrowia i późniejszego życia pacjentów, którzy obawiają się ponownych problemów z tym związanych. Takie nastawienie budzi lęk przed powrotem do normalnego funkcjonowania, również w sferze intymnej, tymczasem… seks po zawale jest jak najbardziej możliwy, a wręcz konieczny!

 

Czy seks rzeczywiście obciąża nasze serce?

Mężczyźni obawiają się często, że sam akt seksualny stanowi zbyt duży wydatek energetyczny, obciążający i tak już nadwątlony układ krążenia. Również partnerki takich osób mają wiele obaw, prowadzących niekiedy do nadmiernej ostrożności, kontroli, a tym samym braku spontaniczności, co maksymalnie utrudnia powrót do normalnego współżycia po zawale. Tymczasem, wydatek energetyczny organizmu w trakcie seksu jest relatywnie niewielki, porównywalny mniej więcej z wejściem takiej osoby na trzecie piętro, więc obawy są raczej nieuzasadnione.

 

Dlaczego seks po zawale może być zbawienny dla serca?

Lekarze deklarują, że przy odpowiednim leczeniu osoby po zawale, może ona powrócić do normalnej aktywności seksualnej już po sześciu do ośmiu tygodniach.

  • Sama aktywność seksualna znakomicie wpływa na układ krążenia i serce, które potrzebuje stałej, regularnej dawki umiarkowanego wysiłku.
  • Seks poprawia też ogólną kondycję całego organizmu (jak poranna lub wieczorna gimnastyka), a wiec jest wręcz wskazany dla zdrowego trybu życia!
  • Znakomicie wpływa on także na kondycje psychiczną – relaksuje, obniża poziom stresu, a powstrzymywanie się od niego po przebytym zawale, w przypadku braku innych przeciwwskazań, działa wręcz szkodliwie, powodując frustrację, a nawet prowadząc do stanów depresyjnych.

 

Kiedy należy się powstrzymać od seksu po zawale?

Pomimo znakomitych, dostępnych metod leczenia tak zwanych pacjentów „sercowych”, trzeba mieć świadomość tego, że zawał jest jednak zawsze ciężką próbą dla całego organizmu, wiec bezpieczniej jest profilaktycznie zrezygnować z seksu po przebytym zawale w kilku następujących sytuacjach:

  • W przypadku spożycia alkoholu,
  • po dużym wysiłku fizycznym lub po prostu w stanie zmęczenia,
  • kiedy jest bardzo gorąco lub bardzo zimno,
  • w sytuacjach nadmiernego pobudzenia, zdenerwowania.

 

Leki kardiologiczne a seks

Wiele leków kardiologicznych może spowodować problemy z erekcją – tak działają na przykład leki obniżające ciśnienie. Sytuacja nie powinna jednak zniechęcić osób po zawale do powrotu do życia seksualnego. Współczesna medycyna w dużej mierze rozwiązała kwestię problemów z erekcją. Część powszechnie dostępnych preparatów, poprawiających sprawność seksualną wbrew obiegowej opinii o ich szkodliwym działaniu na serce, w niektórych przypadkach może wpływać korzystnie i wręcz ochronnie na układ krwionośny człowieka! Nie należy jednak stosować ich na własną rękę, a przed zażyciem należy koniecznie skonsultować to z kardiologiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *