Zioła na poprawę erekcji – naturalne środki na wzrost popędu seksualnego

Zioła na poprawę erekcji – naturalne środki na wzrost popędu seksualnego
5 (100%) 1 vote

Na temat erekcji i metod osiągnięcia idealnego celu napisano już wiele. Środków pobudzających, tabletek na poprawę popędu, afrodyzjaków czy ziół mających leczyć problemy z potencją i wytryskiem wymyślono bez liku. W większości preparatów, zwłaszcza tych dostępnych bez recepty, substancję czynną stanowią kombinacje tych samych wyciągów z roślin, które od lat uważane są za skuteczne remedium na wszelkie męskie problemy z potencją, erekcją i wytryskiem.

Zioła na wzmocnienie potencji dla mężczyzn

  • Żeń-szeń, czyli król afrodyzjaków. Przypisywano mu od dawien dawna właściwości leku uniwersalnego, jednak obecnie udowodnione jest przede wszystkim jego działanie uodparniające i regulujące ciśnienie krwi, co może wydłużać czas trwania erekcji i podnosić poziom testosteronu. To jeden z najczęściej spotykanych składników w preparatach na wzmocnienie potencji. Uwaga! Żeń-szeń można jednak przedawkować, narażając się na szereg zaburzeń: arytmia, nadciśnienie, bóle głowy etc. Kurację należy przeprowadzać systematycznie, ale z zachowaniem dużej ostrożności – maksymalnie dwa razy w roku.
  • Buzdyganek ziemny – kolejny, obok żeń-szenia, składnik wielu naturalnych środków wzmacniających erekcję. Wyciągi z tej rośliny zwiększają poziom testosteronu, poprawiają erekcje i libido. Najlepsze efekty jego działania odnotowuje się w grupie mężczyzn starszych, którzy mają zaburzania erekcji.
  • Liść Damiana – mało znana roślina o właściwościach antydepresyjnych oraz przeciwlękowych. Być może właśnie takie jej działanie powoduje pośrednio wzrost zainteresowania seksem i stąd powszechne przekonanie, że jest ona środkiem wzmacniającym potencję. To, co jest pewne, to natomiast fakt, że roślina ta wpływa na wzmocnienie popędu seksualnego.
  • Maca – korzeń tej rośliny, bardzo ceniony przez mieszkańców Ameryki Południowej, zwiększa potencję, ułatwia erekcję oraz poprawia jakość i ilość nasienia męskiego. Ta ostatnia rola jest możliwa dzięki dużej zawartości argininy, która stanowi większość płynu nasiennego.
  • Lubczyk… Polska również ma swoje zioło na potencję. Od dawna w tym celu wykorzystywany jest lubczyk. Jego stosowanie ułatwia fakt, że lubczyk jednocześnie jest cenioną i smaczną przyprawą, której można na co dzień używać w kuchni. Uważany jest on za roślinę zwiększającą popęd płciowy. W niektórych naturalnych środkach na potencję łączony jest z żeń-szeniem.
  • Yohimbina lekarska – stosowana przez mieszkańców Afryki, sproszkowana kora drzewa yohimbe wzmacniająca popęd i zainteresowanie seksem oraz poprawiająca samą erekcję i doznania w trakcie stosunku.

Zioła na poprawe erekcji

Warzywa, owoce i przyprawy – naturalne środki pobudzające dla mężczyzn

  • Seler – popularny afrodyzjak często goszczący na talerzu. Za jego właściwości odpowiada apiol – olejek eteryczny działający pobudzająco i zwiększający libido. Zielone części rośliny są ponadto bogatym źródłem cynku i magnezu, które pozytywnie wpływają na produkcję testosteronu w organizmie.
  • Koper włoski. Od wielu lat w krajach śródziemnomorskich, wyciągi, nalewki i wina robione na bazie kopru włoskiego wykorzystuje się, jako afrodyzjak poprawiający erekcje i zwiększający ochotę na seks.
  • Pestki dyni – podobnie jak liście selera i choćby owoce morza są doskonałym źródłem cynku, który z kolei znacznie poprawia potencję – wpływa na libido i długość erekcji.

Wszystkie metody w naturalny sposób poprawiające potencję u mężczyzny wymagają jego czasu i cierpliwości. Zioła zazwyczaj działają dopiero po pewnym okresie ich stosowania. Zazwyczaj od momentu rozpoczęcia kuracji do pierwszych efektów mija kilka, czasem nawet więcej, tygodni.

Nie sposób w tym miejscu przytoczyć przykładów wszystkich ziół i pozostałych naturalnych środków na potencję, którym przez setki lat przypisywano właściwości wspomagające libido, erekcję czy wręcz leczenie niepłodności. Część z nich ma działanie legendarne, niepotwierdzone nawet skromnymi badaniami naukowymi, inne doczekały się z kolei wiarygodnych dowodów potwierdzających ich właściwości. Zażywanie któregokolwiek z nich w większej ilości warto jednak zawsze skonsultować ze specjalistą, choćby z lekarzem pierwszego kontaktu.