Zioła na poprawę erekcji

Zioła na poprawę erekcji – naturalne środki na wzrost popędu seksualnego

Zioła na poprawę erekcji – naturalne środki na wzrost popędu seksualnego

Zioła na poprawę erekcji – naturalne środki na wzrost popędu seksualnego
5 (100%) 2 votes

Sposobów na poprawienie erekcji i metod zwiększenia libido wymyślono wiele. Można wybierać spośród środków pobudzających, leków, tabletek na poprawę popędu, afrodyzjaków czy ziół mających leczyć problemy z potencją i wytryskiem.
Zioła można zażywać w różnej postaci, spożywać napary, żuć, robić nalewki lub jeść odpowiednie fragmenty roślin zawierających pożądane właściwości lecznicze. Na rynku dostępne są również suplementy zwierające wyciągi z roślin, służące poprawie potencji.
Zioła od wieków uważane są za remedium na wszelkie męskie problemy z potencją, erekcją i wytryskiem. Ziołolecznictwo stosowane w męskich przypadłościach swoimi korzeniami sięga czasów starożytnych.

Zioła na wzmocnienie potencji dla mężczyzn

 • Żeń-szeń, czyli król afrodyzjaków. Przypisywano mu od dawien dawna właściwości leku uniwersalnego. Żeńszeń w swoim składzie zawiera minerały i witaminy jednak to tzw. ginsenozydy odpowiadają za jego właściwości. Żeńszeń posiada właściwości antyoksydacyjne, zwiększa witalność, spowalnia procesy starzenia, jest pomocny w leczeniu wielu chorób ale co najważniejsze dodatnio wpływa na zdrowie seksualne mężczyzn. Pomaga wzmocnić i wywołać erekcję oraz może wydłużyć czas trwania erekcji. żeńszeń to jeden z najczęściej spotykanych składników w preparatach na wzmocnienie potencji.
  Jego regularne przyjmowanie w rozsądnych ilościach, wpływa dodatnio na zdrowie. Jednak jak każda roślina lecznica, może on zostać przedawkowany. Po dwóch miesiącach stosowania, warto zrobić przerwę, nie zaleca się przewlekłego stosowania tego korzenia.
  Warto też zwrócić uwagę na to, że nie powinno się, zażywać żeńszeniu w wypadku: gorączki, nadciśnienia i chorób serca, hipoglikemii, w stanach zapalnych oraz kiedy spożywa się duże ilości kawy.
 • Buzdyganek ziemny – kolejny, obok żeńszenia, składnik wielu naturalnych środków wzmacniających erekcję. Stosowany w formie sproszkowanego owocu  oraz ekstraktu standaryzowanego na zawartość saponin – substancji aktywnej, która w nim występuje. Wyciągi z tej rośliny zapobiegają przemianie męskich hormonów w estradiol przez to zwiększa poziom testosteronu, poprawiają erekcje i libido. Buzdygankowi przypisuje się zwiększanie płodności między innymi przez wspomaganie spermatogenezy oraz zwiększanie objętości nasienia. U dojrzałych mężczyzn pomaga zwalczać objawy andropauzy w tym zaburzenia erekcji.
 • Liść Damiana – Roślinę tę stosowali już starożytni Majowie. Jest to mniej znana roślina o właściwościach antydepresyjnych oraz przeciwlękowych. Być może właśnie takie jej działanie powoduje pośrednio wzrost zainteresowania seksem i stąd powszechne przekonanie, że jest ona środkiem wzmacniającym potencję. Od wieków jest używana jako afrodyzjak. Powszechnie uważa się, że wpływa ona na wzmocnienie popędu seksualnego.
 • Maca– korzeń tej rośliny, bardzo ceniony przez mieszkańców Ameryki Południowej. Zajmuje ona czołowe miejsce wśród roślin leczniczych w Peru. Roślina ta jest znana jako środek na wzmocnienie. Podobno poprawia funkcjonowanie organizmu. Posiada właściwości wpływające na zwiększenie potencji, ułatwia erekcję oraz poprawia jakość i ilość nasienia. Ta ostatnia rola jest możliwa dzięki dużej zawartości argininy, która stanowi większość białka płynu nasiennego. Dzięki temu może wpływać na większą ruchliwość plemników, przyczyniając się do zwalczania bezpłodności
 • Lubczyk… Aby znaleźć zioło o właściwościach wpływających na sprawność seksualną, wcale nie trzeba tak daleko szukać. W Polsce również rośnie zioło znane z interesujących właściwości. Lubczyk jest od dawna wykorzystywany jako środek zwiększający potencję oraz libido. W przeszłości był składnikiem różnego rodzaju wywarów miłosnych lub środków mających wpłynąć na męską sprawność. Jego stosowanie ułatwia fakt, że lubczyk jednocześnie jest cenioną i smaczną przyprawą, której można na co dzień używać w kuchni. Uważany jest on za roślinę zwiększającą popęd płciowy. Jako ciekawostkę można potraktować fakt, że lubczyk jest jednym ze składników popularnej przyprawy maggi. To właśnie on wpływa na jej charakterystyczny smak i zapach. W niektórych naturalnych środkach na potencję łączony jest z żeńszeniem.
 • Yohimbina lekarska– stosowana przez mieszkańców Afryki, sproszkowana kora drzewa yohimbe. Zwanego również drzewem miłości Zawiera alkaloid johimbinę. Jego właściwości wzmacniają popęd i zainteresowanie seksem.  Johimbina również poprawia samą erekcję i doznania w trakcie stosunku. Zażycie kilku kropli ekstraktu zawierającego johimbinę na 30-40 minut przed stosunkiem pomaga wywołać i wzmocnić erekcję. Johimbinę, należy stosować ostrożnie ponieważ jej niewłaściwe stosowanie może powodować poważne efekty uboczne.  W wypadku jaskry, zaburzeń rytmu serca, choroby wieńcowej, nadciśnieniu w zaburzeniach oddychania, w chorobach psychicznych, w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy nie powinno się stosować wyrobów zawierających johimbinę.

Warzywa, owoce i przyprawy – naturalne środki pobudzające dla mężczyzn

 • Seler– popularny afrodyzjak często goszczący na talerzu. Za jego właściwości odpowiada apiol – olejek eteryczny działający pobudzająco i zwiększający libido. Zielone części rośliny są ponadto bogatym źródłem cynku i magnezu, które pozytywnie wpływają na produkcję testosteronu w organizmie.
 • Koper włoski. Od wielu lat w krajach śródziemnomorskich, wyciągi, nalewki i wina robione na bazie kopru włoskiego wykorzystuje się, jako afrodyzjak poprawiający erekcje i zwiększający ochotę na seks.
 • Pestki dyni– podobnie jak liście selera i choćby owoce morza są doskonałym źródłem cynku, który z kolei znacznie poprawia potencję – wpływa na libido i długość erekcji.

 

Wszystkie metody w naturalny sposób poprawiające potencję u mężczyzny wymagają czasu i cierpliwości. Zioła zazwyczaj działają dopiero po pewnym okresie ich stosowania. Zazwyczaj od momentu rozpoczęcia kuracji do pierwszych efektów mija przynajmniej kilka tygodni.

Nie sposób opisać wszystkie zioła i rośliny, którym przez setki lat przypisywano właściwości wspomagające libido, erekcję czy wręcz leczenie niepłodności. Część z nich ma działanie legendarne, niepotwierdzone nawet skromnymi badaniami naukowymi, inne doczekały się z kolei wiarygodnych dowodów potwierdzających ich właściwości. Nie mniej jednak, zażywanie któregokolwiek z nich w większej ilości warto jednak zawsze skonsultować ze specjalistą, choćby z lekarzem pierwszego kontaktu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *